Galeria Whisky

Światowy Dzień Czekolady 12.04.2018Dziś jedno z naszych ulubionych świąt  Światowy Dzień Czekolady. 
Zapraszamy wszystkich na degustację czekolad od Manufaktury Czekolady- przepyszne ręcznie robione czekolady, których ziarna pochodzą z różnych zakątków świata!! 


Będziecie mieli okazję spróbować:
- Ghanna 70% kakao z kwiatem soli morskiej
- Ghanna 100% - nasza ulubiona ;)
- Smoky Joe - stworzona specjalnie do degustacji whisky 
70% kakao z Ekwadoru
- Madagaskar 46% kakao Od dziś do soboty też czeka na was 15% rabatu na wszystkie słodkości


 Niezmiennie uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat, w coraz bardziej wymyślnych odsłonach: to już nie tylko ciastka, batony czy lody, ale również piwo, mydło czy nawet masaż. Trudno się dziwić temu szaleństwu – w końcu czekolada w bardzo długo czekało na światowe odkrycie. Co prawda, specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb z jednej ze swoich wypraw. Następnie minąć musiało kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady. Co więcej, oprócz tego, że jest pyszna, czekolada spożywana w umiarkowanych ilość może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Nie można oczywiście zapominać o wyraźniej poprawie nastroju, co doceniają zwłaszcza kobiety. Dlatego nie powinno dziwić, że na całym świecie ludzie wydają na ten smakołyk łącznie ponad 7 miliardów dolarów rocznie.Zapraszamy 
na ul. Fordońską 136
vis a vis Galerii Pomorskiej
Bydgoszcz
 

 

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]